کرج برنده انتقال کلاهبرداری تلفنی مناقصه

کرج: برنده انتقال کلاهبرداری تلفنی مناقصه ریس پلیس آگاهی دریافت خدمات یا کالا قزوین

گت بلاگز علمی پزشکی استفاده از پمادهای دورکننده کنه را جدی بگیرید ، مبارزه با عوامل بیماری زای تب کنگو در ۵ استان

رئیس شرکت دامپزشکی گفت: با عوامل بیماری زا در بخش دام در روستا‌ها و شهرستان‌های استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمانشاه، اصفهان و مازندران شدت یافتن

استفاده از پمادهای دورکننده کنه را جدی بگیرید ، مبارزه با عوامل بیماری زای تب کنگو در ۵ استان

به گزارش حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ مهدی خلج مدیر شرکت دامپزشکی با اعلام اینکه تاکنون حدود ۴ میلیارد تومان سم جهت مقابله با کنه ناقل بیماری تب کریمه کنگو مصرف شده است که این سموم از سال گذشته خریداری شده است بود، اظهار کرد: جهت خرید سموم مورد نیاز اقدام کردیم و تلاش می کنیم تا جایی که امکان دارد جهت رعایت ضوابط زیست محیطی با اجرای روش های مدیریت پیشگیری، از سموم کمتری استفاده شود.
وی گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت راجع به مشاهده موارد بیماری در انسان ها، مبارزه با عوامل بیماری زا در بخش دام در دِه ها و شهرستان های استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمانشاه، اصفهان و مازندران شدت یافتن شده است است.

عبارات مهم : استانی

رئیس شرکت دامپزشکی کشور افزود: تاکنون شرکت تمام سموم خریداری شده است را در استان ها توزیع کرده است و استان ها نیز از منابع استانی جهت تامین سموم مورد نیاز اقدام کرده اند.
وی بیان کرد: جلوگیری از کشتار دام در کشتارگاههای غیرمجاز و کشتار در مکان های غیر از کشتارگاه های صنعتی، مبارزه با انگل ها و کنه ها، الزام رعایت اصول نگهداری گوشت در سردخانه و یخچال به مدت ۲۴ ساعت از جمله کارها شرکت دامپزشکی کشور جهت جلوگیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو بویژه در ۵ استان مورد گزارش وزارت بهداشت بوده است.
خلج افزود: گردشگران طبیعی بهتر است از پمادهای دور کننده کنه ها استفاده کنند.
رئیس شرکت دامپزشکی کشور گفت: افرادی که جهت تفریح به مناطق روستایی می روند اگر در این مناطق گوشت قرمز تهیه می کنند حتما گوشت را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگه دارند سپس مصرف کنند.
وی تاکید کرد: ویروس بیماری تب کریمه کنگو در محیط زیست پایدار است و براساس شواهد علمی قابل از بین بردن نیست، بنابراین صاحبنظران جهانی جهت پیشگیری از ابتلای به این بیماری بر آموزش عمومی تاکید دارند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استانی | بهداشت | بیماری | پیشگیری | استفاده | دامپزشکی | اخبار سلامت | تب کریمه کنگو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog