کرج برنده انتقال کلاهبرداری تلفنی مناقصه

کرج: برنده انتقال کلاهبرداری تلفنی مناقصه ریس پلیس آگاهی دریافت خدمات یا کالا قزوین

گت بلاگز بین‌الملل چرا ترامپ عربستان سعودی را به عنوان نخستین مقصد سفر خارجی خود برگزیده است؟

دیدار اخیر محمد بن سلمان با ترامپ نتایجی جهت آمریکا به همراه داشت که یکی از آن‌ها تصمیم ترامپ جهت گزینش عربستان به عنوان نخستین مقصد سفر خارجی خود بود.

چرا ترامپ عربستان سعودی را به عنوان نخستین مقصد سفر خارجی خود برگزیده است؟

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوانبه نقل از روزنامه سعودی الشرق الاوسط، از زمانی که دونالد ترامپ در ژانویه گذشته به ریاست جمهوری آمریکا رسید تا کنون عربستان نخستین مقصد سفر خارجی وی به شمار می رود. روز پنجشنبه ترامپ اعلام کرد در آخر این ماه سفر خارجی خود را از عربستان شروع خواهد کرد.


این سفر در پی دیدار محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان با مدیر جمهور آمریکا در 14 مارس گذشته در واشنگتن صورت می گیرد که نتیجه آن بازگرداندن روابط تاریخی دو کشور به وضعیتی بهتر از گذشته هست.

عبارات مهم : خارجی

کاخ سفید منشتر شدن بیانیه ای اعلام کرد: ترامپ، مدیر جمهور آمریکا دعوت سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان را جهت سفر به عربستان در ماه جاری پذیرفته هست. این سفر نشان دهنده شراکت نیرومند بین دو کشور است و به سران دو کشور اجازه بررسی پرسشها راهبردی از جمله تلاش جهت شکست دادن گروههای تروریستی و ایدئولوژی های افراطی را خواهد داد.

در همین زمینه معاونان مدیر جمهور آمریکا گفتند: گزینش عربستان بعنوان نخستین مقصد سفر مدیر جمهور نشان دهنده تلاش جهت ترمیم روابط با دنیا اسلام است.
ریاض و واشنگتن مارس گذشته بر حمایت خود از ایجاد شراکت راهبردی نیرومند و دائمی بر اساس منافع یکسان و تعهد و ثبات منطقه خاورمیانه تاکید کردند.

رئیس جمهور آمریکا و محمد بن سلمان تیم های خود را جهت بررسی کارها زیاد به منظور تقویت همکاری بین دو طرف در زمینه های نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و تقویت سطح روابط راهبردی بین دو کشور اعزام کردند.

الشرق الاوسط افزود: عربستان شریک قدرتمند اقتصادی، بزرگترین صادرکننده نفت و از بزرگترین سرمایه گذاران دنیا به شمار می رود.

قرار است رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه، جیمز ماتیس، وزیر دفاع، استیون منوچین وزیر خزانه داری، هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی، جرد کوشنر داماد و مشاور مدیر جمهور و دینا پاول، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در این سفر ترامپ را همراهی کنند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خارجی | آمریکا | عربستان | رئیس جمهور | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | بین الملل | عربستان و آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog